Renowacja posadzek kamiennych

Szlifowanie

Szlifowanie kamienia jest to proces, który pozwala na odzyskanie dawnej świetności zniszczonego kamienia. Poprzez zastosowanie tzw. metali jesteśmy w stanie zniwelować uskoki powstałe podczas montażu lub w skutek długoletniego użytkowania oraz usunąć głębokie rysy w kamieniu. Przy połączeniu maszyn renomowanych firm włoskich, segmentów diamentowych o rosnącej gradacji i profesjonalizmu naszych pracowników uzyskamy jednolitą, równą i pozbawioną rys powierzchnię kamienia, idealnie przygotowaną pod proces polerowania.

Polerowanie

Do polerowania kamienia w zależności od jego rodzaju stosuje się różnego rodzaju proszki polerskie. Jest to kolejny etap po szlifowaniu przygotowujący kamień do impregnacji. Podczas tego procesu możemy uzyskać efekt lustrzanego odbicia lub mokrej podłogi. Sprawia to, że kamień wygląda jak nowy. Polerowanie jest też alternatywą przy zmatowionej podłodze, która na wskutek chemicznego bądź mechanicznego oddziaływania straciła połysk, ale nie jest zniszczona, nie ma rys ani ubytków.

Szczotkowanie

Szczotkowanie- to rodzaj obróbki kamienia prowadzony przy zastosowaniu profesjonalnych maszyn w połączeniu ze szczotkami o różnej twardości włosia. Dzięki temu możemy uzyskać chropowatą i antypoślizgową powierzchnię. Dzięki tej obróbce możemy również uzyskać również tzw. „antyczny” wygląd. Szczotkowanie możemy zastosować na kamieniach o różnej powierzchni- od szlifowanego po piaskowany czy płomieniowany.