Czyszczenie i impregnacja kamienia

Czyszczenie

Do przeprowadzenia usług czyszczenia powierzchni kamienia używamy profesjonalnej chemii, myjek ciśnieniowych oraz maszyn czyszczących. Przy wykorzystaniu powyższych urządzeń oraz dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu możemy przywrócić kamieniom oraz cegle pierwotny wygląd. Jesteśmy w stanie usunąć wykwity solne, z cementu i kleju, rdzawe przebarwienia, tłuste plamy z oleju, zabrudzenia pochodzenia organicznego typu mchy i porosty, oraz powłoki z farb, starych wosków, impregnatów oraz anty-graffiti itd..

Impregnacja

Impregnacja ma na celu zabezpieczenie kamienia przed skutkami działania środków chemicznych, oddziaływaniem słońca, wody oraz wchłaniania się substancji, które powodują powstawanie plam. Stosując odpowiedni preparat w zależności do potrzeb możemy uzyskać albo efekt „mokrego kamienia”, który pozwoli na wydobycie głębi koloru lub zabezpieczyć powierzchnię nie zmieniając wyglądu kamienia. Dysponujemy szeroką gamą impregnatów renomowanych firm AKEMI oraz REMMERS, co pozwoli nam na dobór idealnego impregnatu dopasowanego do potrzeb.

Pielęgnacja

Pod pojęciem pielęgnacji kamienia rozumiemy wszelkiego rodzaju procesy mające na celu jak najdłuższe utrzymanie kamienia w idealnym stanie. Mycie czy uszczelniania to tylko niektóre oferty z naszej szerokiej gamy usług. Specjalizujemy się w czyszczeniu zarówno fasad, tarasów, ogrodzeń, schodów i innych powierzchni zewnętrznych jak i kamieni ułożonych wewnątrz budynków.